Рубрика:

Абляційний та неабляційний лазер для омолодження: у чому різниця та як вибрати лазер до клініки?

Абляція - процес, при якому лазерний промінь проникає на задану глибину, поглинається водою та випаровує її. Разом з нею видаляється частина біологічної тканини. Абляція відбувається при температурі нагріву шкіри вище 150 градусів.

Лазер травмує шкіру, аби запустити процес природного відновлення, виробництво нових колагенових та зміцнення еластинових волокон. Замість зруйнованих тканин, їм на зміну приходять нові.

Є два основних типи впливу лазера: абляційний та неабляційний. Абляційний вплив порушує цілісність шкірної структури, неабляційний їй не шкодить.

Неабляційне омолодження лазером

При неабляційному омолодженні поверхня шкіри не пошкоджується. Поліпшується її стан зсередини. Процедури проводяться за допомогою неодимового, та неабляційного ербієвого лазера.

Ефект від неабляційних процедур накопичувальний, тобто проявляється не відразу. Тканинам потрібно від декількох тижнів до місяців, аби відновитися. Для кращого результату пацієнтам призначається курс з інтервалом процедур від 4-х тижнів.

Такий тип впливу підходить пацієнтам у віці 25-35 років, оскільки він бореться з першими ознаками старіння та не здатний вплинути на більш виражені вікові зміни.

Показання:

 • Перші статичні зморшки навколо очей;
 • Ознаки постакне: застійні плями, пігментні плями та проблемна шкіра;
 • Гіперкератоз (товстий епідерміс);
 • Судинна патологія;
 • Абляційне лазерне омолодження.

Абляційне омолодження лазером

При абляційному омолодженні лазерний промінь температурою в кілька сотень градусів миттєво проникає та випаровує верхні шари шкіри, прогріваючи нижні. Для процедури використовується вуглекислотний (СО2) або абляційний ербієвий лазер.

СО2 проникає на всю глибину епідермісу (довжина хвилі 10.600 нм), а ербієвий працює на меншій (довжина хвилі 2940 нм).

Показання:

 • родимки,бородавки;
 • рубці, шрами, постакне;
 • зморшки, розтяжки;
 • опущення м'яких тканин обличчя (гравітаційний птоз I-II ступеня);
 • пігментація.

Рідко абляція застосовується для видалення татуювань неселективниv методом, тобто видаленням шкіри разом з барвником.

Лазерний промінь під час процедури лазерного омолодження руйнує клітини шкіри. Зруйновані клітини замінюють нові, виробляється колаген та еластин. Шкіра підтягується на 20-25%. Окрім ліфтинг-ефекту, абляційний лазер прибирає шрами, рубці, розтяжки.

Види абляційних лазерів та їх особливості

Для абляції в косметології застосовуються два види лазерів: ербієвий (Er: YAG) та вуглекислотний (CO2).

CO2-лазер

Активне середовище - газова суміш, довжина хвилі 10 600 нм. При такій довжині хвилі частину світла забере вода, а частина піде глибше. Тому CO2-лазери глибоко прогрівають тканини та одночасно запаюють (коагулюють) їх. У порівнянні з ербієвим лазером, вуглекислотний має видимий кровоспинний ефект.

Застосування

CO2-лазери застосовуються в хірургії, гінекології, офтальмології, урології, оториноларингології, дерматології, нейрохірургії, опіковій хірургії, стоматології та онкології. Але ми зупинимося на застосуванні лазера в косметології.

Видалення новоутворень.Вуглекислотний лазер використовується для видалення доброякісних новоутворень на шкірі та слизових. Для цієї мети застосовують насадку з фіксованою фокусною відстанню та насадку-ніж.

CO2-лазер не лише видаляє родимки, папіломи, кондиломи, дерматофіброма, бородавки, а й коагулює патогенні клітини, захищаючи від появи нових (рецидивів).

Шліфування рубців. Також за допомогою CO2-лазера роблять лазерне шліфування, тобто вирівнюють поверхню шкіри, випарюючи шари. Шліфування згладжує та видаляє рубці, шрами, розтяжки, робить розширені пори менш помітними.

Повністю позбавитися від шраму не вийде, але шліфування зробить його менш помітним, еластичним, схожим за кольором з навколишніми тканинами. Аби прискорити відновлення, також застосовують неабляційні лазери, а також роблять місцеві ін'єкції препаратами.

Омолодження та ліфтинг. Лазерні промені у вигляді стовпчиків проникають в шкіру на всю довжину епідермісу (до 20 мкм), створюючи мікролікувальні зони коагуляції від 150 мкм. При впливі лазерних променів товщиною менше волоску видаляється значний відсоток шкіри. Волокна колагену скорочуються навколо мікрозон. Шкіра підтягується завдяки зменшенню її загальної площі.

Ербієвий (Er: YAG) лазер

Активне середовище - ербій: ітрій-алюміній-гранат. Довжина хвилі 2 940 нм. Світло такої довжини поглинається водою та світло не може проникнути глибоко. Тому в ербієвому лазері мінімальний ефект коагуляції. Він працює більш поверхнево, ніж CO2-лазер, випарюючи воду на глибині 4-6 мікрон.

4-6 мікрон - це приблизний розмір клітин деяких шарів епідермісу, що дозволяє видаляти клітини пошарово, точно підбираючи глибину впливу. Наприклад, при хімічному пілінгу така точність неможлива.

Застосування

Шліфування та омолодження. Як і вуглекислотний лазер, Er: YAG застосовується для шліфування з метою загального омолодження шкіри, корекції зморшок, вирівнювання та підтяжки.
Загоєння проходить швидше, ніж після шліфування CO2-лазером, але ефект омолодження проявляється менше.

Er.Cr:YSGG-лазер

Активне середовище - ербій, хром: ітрій-скандій-галій-гранат. Довжина хвилі 2 790 нм. Лазер з вираженим ефектом коагуляції тканин. Кровоточивість відсутня. Викликає менше термічне пошкодження тканин.

Застосування

Поверхневі та глибокі шліфування. Разом з іншими видами лазерів використовується для омолодження, корекції зморшок та розширених пор.

Головні відмінності між 3-ма видами абляційних лазерів:

 1. CO2-лазер - абляція + сильний прогрів навколишніх тканин;
 2. Ербієвий (Er: YAG) лазер - абляція без прогріву навколишніх тканин;
 3. Er.Cr:YSGG-лазер - абляція + невелика зона коагуляції навколишніх тканин.

Ми опитали 5 лікарів та одного керівника клініки й поставили їм питання: як вибрати лазер та на що звертати увагу при покупці. Потім гарно перечитали їх відповіді та виділили 7 важливих правил.

 1. перевірте, чи є документи, що дозволяють апарату працювати лазером в Україні;
  перевіряйте, чи є реєстраційне посвідчення на апарат. Це перше та найважливіше, про що варто запитати постачальника. Краще не ризикувати здоров'ям пацієнтів та іміджем клініки;
 2. визначтеся з послугами салону, потім виберіть апарат під них;
  перше, що варто зробити - визначитися, що взагалі вам потрібно, які процедури будуть в прайсі. Для кожної використовуються свої насадки. Постачальник повинен надати інформацію про комплектації, характеристики, функції, перелік процедур, що виконуються на апараті. Ви повинні знати про всі можливості техніки;
 3. вартість апарату з урахуванням додаткових насадок та їх ресурс;
  ціна на абляційний та неабляційний лазери коливається від 1,3 до 10 млн рублів та залежить від країни-виробника, компанії, комплектації, ресурсу. Ресурс насадки або лампи іноді вказується в імпульсах, іноді в годинах.
 4. Чи швидко працює апарат
  Від швидкості роботи залежить час, витрачений на 1 процедуру. В середньому, шліфування займає 30 хвилин. На швидкість роботи впливають діаметр плями та охолодження апарату. Іноді лікарю доводиться зупинятися, аби дати лазеру відпочити. Все це збільшує тривалість процедури та час на одного пацієнта.
 5. Які умови гарантії постачальника
  Перед покупкою з'ясуйте термін гарантії та принцип ваших дій, якщо зламалася якась деталь. Хто та де буде ремонтувати лазер. Чи є послуга післягарантійного ремонту та скільки це коштує.
 6. Чи навчає постачальник ваших лікарів-косметологів
  Чи є навчання після покупки? Платне або безкоштовне? Скільки фахівців можуть його пройти? Також важливе місце, де воно проходить, кваліфікація тренера, з чого складаються заняття та скільки це займає часу. Що, якщо з'явився новий лікар? Чи можна його буде записати на навчання на найближчий тиждень-два та скільки це буде коштувати.
 7. Чи можна побачити лазер в роботі
  Перед покупкою варто розглядати лазер з усіх боків, як нове авто в салоні. Сходіть на демонстраційну процедуру. Можна спробувати попрацювати на апараті.

Автор статьи:

Алексей Григоровский
Генеральный директор компании "Бьюти Системс"

Оформить подписку

Нажимая кнопку "Отправить" Вы даёте согласие на обработку своих персональных даных в соответствии с Федеральным законом №152-Ф3 “О персональных данных” и принимаете условия Пользовательского соглашения

Понравилась статья:

Поделиться статьей: