Рубрика:

Що краще вибрати – багатофункціональні установки або апарати з однією функцією?

Ринок завжди має чимось вражати. Компанії в умовах конкуренції шукають нові моделі та методики, не завжди орієнтуючись на запити покупця. У гонитві за продажами, компанії пропонують та нав’язують ринку різні апарати широкого спектра 10 в 1, 20 в 1, тощо. При цьому ціни можуть бути як відносно недорогими, так і захмарними.

Наявність багатофункціональної моделі в рази збільшує ймовірність покупки, але чи всі функції так необхідні клієнту та чи варто переплачувати за те, чим ми не будемо користуватися? Продавці виставляють на ринок продажів такі апарати, в яких не під силу розібратися досвідченим косметологам навіть за умови попередньо прочитаної інструкції. Головна перевага багатофункціональності – зменшення кількості окремих пристроїв.

Однак для всього існують розумні межі. У апаратної косметології є технології, які можуть працювати як окремо, так і разом, доповнюючи одна одну. Наприклад, IPL та RF. В цьому випадку логічно та правильно використовувати їх в одному апараті. Для багатофункціонального пристрою оптимальним є наявність від 3 до 6 процедур, які можуть бути як поєднаними, так і окремими.

Однак багатофункціональний пристрій не завжди здатний виконувати всі функції так само ефективно та швидко, як спеціалізований пристрій. Наприклад, одна технологія RF може бути виконана у вигляді окремого апарату з такими ж габаритами, як і багатофункціональний апарат з цієї ж технологією. Але в окремому пристрої сама технологія RF буде надана в ширшому функціоналі для застосування.

Проте це буде всього лише однією вузькоспрямованою технологією RF і Ви, на жаль, не запропонуєте клієнту більше. Однак, маючи окремі апарати RF та IPL, Ви можете відразу прийняти двох клієнтів в різних кабінетах. Якщо брати до уваги ціну, то дорожче буде купувати окремі апарати з окремими технологіями. Відповідно, в порівнянні вартості, вигідніше взяти багатофункціональний пристрій, особливо якщо хочеться надавати декілька спектрів послуг при обмеженому бюджеті.

Погляд з технічної точки зору. При нерозумному збільшенні кількості агрегатних вузлів та електричних компонентів необхідне пропорційне збільшення розмірів тіла апарату. Як мінімум для того, щоб вони туди вмістилися. Проте, як показує практика, цього недостатньо. Майже всі електричні блоки при роботі випромінюють тепло. Перебуваючи близько один до одного, вони підвищують загальну температуру всередині апарату під час роботи. Залежно від навантажень на апарат, температура нагріву блоків може бути як порівняно мінімальною, так і досить високою. Інтенсивна робота апарату викличе підвищення температури внутрішньої електроніки, що може привести до істотного скорочення загального ресурсу роботи обладнання, або до перегріву та передчасного виходу з ладу окремих блоків. Відповідно, необхідно збільшувати відстань між блоками та додатково встановлювати систему охолодження (як правило, повітряну). Збільшення кількості вентиляторів призведе до підвищення шуму при роботі апарату (часом, значно). Деякі виробники, для поліпшення охолодження електричних блоків, встановлюють їх без захисних металевих кришок, що не завжди безпечно. Крім того, температура в приміщенні не завжди відповідає рекомендованим значенням та перевищує норми. Вентилятори, що знаходяться всередині апарату, обмінюються потоками повітря з навколишнім середовищем. Проте, якщо температура повітря в кабінеті перевищує норму, то електричні компоненти всередині апарату не отримають належного охолодження.

Крім того, при проведенні ремонтних робіт, найчастіше ускладнюється доступ до електричних компонентів, і, відповідно, збільшується час на здійснення обслуговування. Надійність обладнання зменшується пропорційно збільшенню в ньому кількості функцій. При цьому можливі варіанти невеликої кількості функцій, але при цьому виникають складності у їх поєднанні.

Якщо якась з функцій вийде з ладу, це не обов’язково призведе до зупинки
роботи всього апарату, хоча може статися й таке. У цьому випадку все залежить від умов надання сервісу компанії, що продала Вам цю техніку. Компанія або відкликає апарат на ремонт, або ж здійснює діагностику та ремонт без вилучення апарату. Слід врахувати, що покупець та продавець не завжди знаходяться в одному місті. У разі відкликання апарату на ремонт, покупець витрачає час на доставку в обидва кінці та на сам ремонт. До того ж, витрати на доставку, як правило, лягають на покупця. У результаті Ви витрачаєте дуже багато часу на організаційні моменти.

Маючи декілька апаратів з різними функціями, навіть якщо ваш апарат буде перебувати в ремонті, інші кабінети зможуть працювати. Однак, якщо в приміщенні не так багато місця, то заради економії простору вигідніше виглядатиме багатофункціональний апарат. При виборі техніки з великою кількістю функцій та можливостей, подумайте, чи всі вони Вам так потрібні.

Істотне збільшення кількості функцій апарату може ускладнити роботу, ввести його в оману та навіть знизити якість послуг, що надаються. Велике значення має простота та доступність у використанні інтерфейсу. А збільшення габаритів апарату може призвести до менш мобільного стану обладнання.

Переваги багатофункціональних апаратів (в середньому від 3 до 6 різних функцій):

  • надання найнеобхідніших технологій та методик в одному корпусі;
  • мобільність в переміщенні (в тому числі й при перевезенні);
  • економія навколишнього простору;
  • вигідна покупка з точки зору фінансів.

Переваги апаратів з однієї методикою:

  • розширений діапазон застосування однієї методики;
  • більш економічна разова покупка, якщо порівнювати з багатофункціональними апаратами;
  • надійніша робота;
  • простота в ремонті та обслуговуванні;
  • дуже простий інтерфейс.

Підбиємо підсумки.

При виборі косметологічного апарату звертайте увагу не лише на величезну кількість функцій, а й на необхідні та перспективні технології для Вас та Вашого салону / клініки / приватного кабінету. Приділіть увагу перспективним технологіям, які, можливо, набули поширення в інших регіонах, але до Вашого ще не дійшли – тоді є шанс стати першопрохідцями в цій області. Дізнайтеся докладно про питання надання сервісу. Буде краще, якщо в разі пошкодження не доведеться відвозити апарат в інше місто. Перед покупкою, бажано ознайомитися з інтерфейсом апарату, аби бути впевненими в простоті та логічності використання апарату. Як мінімум, Ви можете запросити фотографії інтерфейсу, завдяки чому зможете зрозуміти для себе, чи варто купувати дану техніку.

Автор статьи:

Алексей Григоровский
Генеральный директор компании "Бьюти Системс"

Оформить подписку

Нажимая кнопку "Отправить" Вы даёте согласие на обработку своих персональных даных в соответствии с Федеральным законом №152-Ф3 “О персональных данных” и принимаете условия Пользовательского соглашения

Понравилась статья:

Поделиться статьей: