Рубрика:

Дезінфекція робочих маніпул

Професійний успіх, популярність майстра на ринку краси та здоров’я, рівень його доходу залежить від багатьох складових: «платформа» академічних знань, діапазон підвищення кваліфікації у різноманітних питаннях; психологічного налаштування власне майстра та знань психологічних «ігор», тобто індивідуального підходу до кожного клієнта, вміння «продати» наступну та супутню процедуру.

Тому майстри регулярно покращують свої знання на курсах підвищення кваліфікації, тематичних семінарах та конференціях, слухають вебінари, читають професійну літературу протягом своєї кар’єри. Так багато потрібно встигнути у вільний від роботи час та в перервах між робочими інтервалами, аби залишатися на «гребені хвилі» професійного життя та взагалі ЖИТИ повноцінним життям, з відчуттям польоту, в соціумі.

У цьому потоці, на жаль, не приділяється належної уваги самій “базі”, в проведенні тієї чи іншої процедури. Тому нам прийшла думка обговорити з Вами початкову тему обробки маніпули та апертури лазерної установки, призначеної для проведення процедур епіляції доданими лазером (контактний метод впливу)

Для початку згадаємо, що таке дезінфекція та для чого вона потрібна, наскільки важлива в роботі косметолога при проведенні вище озвученої процедури.

Дезінфекція спрямована на профілактику інфекцій як у пацієнтів, так і персоналу установ естетичної медицини: медичних та СПА центрів, студій та салонів краси, приватних кабінетів.

Мета -знищення патогенних та умовно патогенних мікроорганізмів на виробах багаторазового використання, після його застосування на пацієнта:

  • вірусів (включаючи аденовіруси, віруси грипу, парагрипу та інших збудників гострих респіраторних інфекцій, ентеровіруси, ротавіруси, вірус поліомієліту, ВІЛ-інфекцію, віруси ентеральних та парентеральних гепатитів, герпесу, атипової пневмонії, «пташиного» грипу H5N1, «свинячого» грипу H1N1 тощо.);
  • бактерій грамнегативних та грампозитивних (в тому числі збудників туберкульозу, внутрішньолікарняних інфекцій (ВЛІ), метіціллінрезістентих, пеніцілінрезістентних та ванкоміцінрезістентних штамів S. aureus);
  • грибів (роду Кандида, дерматофітів та цвілевих);

В якості засобів використовують лише дозволені в Україні фізичні та хімічні засоби вітчизняного та закордонного виробництва зі сполук ПАР, окислювачів, хлорвмісних та засобів на основі перекису водню, спиртів, альдегідів.

Необхідно враховувати матеріал, з якого зроблений маніпулятор або виріб, аби уникнути його корозії та псування. Дезінфекційний засіб повинен підходити для обробки даного матеріалу, з урахуванням правил дезінфекції згідно з нормативними документами, затверджених Міністерством охорони здоров’я України МУ-287-113 «Методичні вказівки з дезінфекції перед стерилізаційною очисткою та стерилізацією виробів медичного призначення » від 30.12.1998. Оскільки рекомендації заводу виробника з обробки обладнання спрямовані лише на збереження частин обладнання.

У лазерних установках, реалізацією яких займається наша компанія, маніпула проведена з АВS пластику, а апертура – з металу та сапфірового скла.

Для дезінфекції виробів такого складу, може бути використаний хімічний спосіб, дворазового протирання серветкою з бязі або марлі, змоченою в розчині дезінфекційного засобу. Час впливу (експозиції) розчину для знищення мікроорганізмів від 10 до 30 хв, допустимий при максимальному завантаженні кабінету епіляції.

 

 

Назва дезинфікуючого засобу та фірма виробникаВид інфекціїРежими дезінфекціїЗастосування
Концентрація, %Час експозиції, хв
Стераніос 20% концентрований ( «Аніос», Франція)вірусні, бактеріальні, туберкульоз, дерматомікози1,015Для виробів зі скла, металів, полімерних матеріалів, гум
Велтосепт (Україна)вірусні бактеріальні туберкульоз кандидози дерматомікозибез розведення15 15 30 15 15Для виробів зі скла, металів, полімерних матеріалів, гум
КолдСпор ( «Метрекс Ресерч Корпорейшн», США)вірусні, бактеріальні, туберкульоз, кандидоз, дерматомікози10,010Для виробів зі скла, металів, полімерних матеріалів, гум
Спирт етиловий (Україна)вірусні бактеріальні кандидози70,030 15 30Для виробів з металів
Бонсолар-уточнювати дозвіл застосування у лікаря вашого підприємства лікаря СЕС (Україна)віруси бактеріальні, туберкульоз, кандидоз, дерматомікози внутрішньолікарняні інфекції (ВЛІ)без розведення10Для виробів зі скла, металів, кераміки, хромованих виробів, кахлю, чорного пластику та вінілу, порцеляни, фаянсу

 

Додаткові засоби захисту для маніпули та апертури не потрібні. Чим краща якість скла апертури (на сьогодні найдорожче та найкраще за якістю сапфірове скло), тим менша похибка щільності світлового потоку на виході, а відповідно якість проведення процедури на меншій потужності, без перегріву маніпули. Саме за це і ведеться боротьба та конкуренція виробника обладнання.

Автор статьи:

Алексей Григоровский
Генеральный директор компании "Бьюти Системс"

Оформить подписку

Нажимая кнопку "Отправить" Вы даёте согласие на обработку своих персональных даных в соответствии с Федеральным законом №152-Ф3 “О персональных данных” и принимаете условия Пользовательского соглашения

Понравилась статья:

Поделиться статьей: