Рубрика:

Діодний лазер для епіляції

Ті підприємливі люди, хто приймає рішення зануритися у сферу краси та розвиватися в цьому напрямку, стикаються з безліччю нових понять. Розглянемо більш докладно естетичну апаратну косметологію, область епіляції, а саме – діодний лазер для епіляції.

Що нам відомо про діодні лазери? Дійсно, в першу чергу він необхідний для проведення епіляції. Про інші його якості й особливості ми розповімо нижче. Багато з вас вже знайомі з загальними принципами роботи діодних лазерів. Давайте освіжимо наші знання.

На відміну від фотоепіляції (IPL, E-Lite та їх похідних), в діодному лазері використовується інший принцип роботи. Світло не розсіюється в широкому спектрі (480-1200 нм *), а спрямовується вузьким променем світла з постійною довжиною хвилі (зазвичай виробники використовують довжини хвиль від 808 нм до 810 нм).

Обидві технології засновані на селективному фототеодоліті, але у діодного лазера ефективність проведення епіляції є вищою внаслідок високої щільності енергії та «чистої» довжини хвилі.

Ще однією перевагою діодної лазерної епіляції є відносна безболісність проведення процедури. Сприйнятливість до процедур у кожної людини індивідуальна, крім того, вона залежить від зони впливу, кольору шкіри та виставлених параметрів на дисплеї апарата. В якості додаткового «бонуса», після впливу променя лазера на шкіру через деякий час відбувається вирівнювання її кольору, омолодження та в деяких випадках відбувається лікування або профілактика акне. Слід підкреслити термін «Бонус» – ми використовуємо його в тому сенсі, що головним ефектом від роботи на діодному лазері все ж є епіляція. Решта позитивного впливу носить скоріше індивідуальний характер, ніж масовий.

Також незаперечною перевагою діодного лазера є хороша ефективність при впливі на світлий колір волосся, й, що дуже важливо в сонячну погоду, – можливість роботи по засмаглій шкірі. Однак слід пам’ятати принцип селективного фототеодоліту — кращий ефект від впливу світлової енергії залежить від того, наскільки волосся є темнішим (більший вміст меланіну). Звідси робимо висновок: жоден апарат, заснований на методі селективного фототеодоліт, не зможе видалити надто світле або сиве волосся. Виняток можуть становити випадки, коли вміст меланіну в волоссі припадає на нижню його частину, ближче до волосяної цибулини.

На що слід звернути увагу при виборі діодного лазера? По-перше, це вихідна потужність, вимірюється в Ватах (Вт), та чим більше цих самих Ватт, тим краще. Більш висока вихідна енергія дозволить провести меншу кількість процедур та видимий результат не змусить себе довго чекати. Звичайно, від цього залежить і поточна вартість самого апарату – чим більше потужність, тим більше ціна.

Діодні лазери з меншою потужністю також будуть ефективними, проте, аби досягти тієї ж ефективності, кількість процедур зросте приблизно в 1.4-1.7 рази, в залежності від потужності променя. Не слід плутати зі споживаної потужністю, яку апарат бере з електричної мережі – це потужність апарату, сумарна від всіх елементів та блоків, складових діодного лазера для епіляції. Не менш важлива і щільність енергії променя, або просто, енергії (вимірюється в розподілі енергії (Джоуль – Дж, J) на одиницю площі оброблюваної ділянки шкіри (квадратний сантиметр – см²). У більшості випадків, виробники роблять шкалу потужності до 120 дж / см², але на практиці косметологи не використовують навіть її половини. Позитивна сторона такого запасу потужності полягає в тому, що в міру наближення запасу імпульсів до кінця, випромінювач може поступово втрачати потужність. Задля уникнення відповідного падіння ефекту від діодної епіляції, необхідно буде поступово додавати енергію.

Промінь від випромінювача проходить до шкірного покриву через оптичні матеріали. Зазвичай це кварцове/сапфірове скло, або ж обидва матеріали разом. Сапфірове скло є більш схильним до пропускання світлової енергії, це стосується всіх методик, заснованих на випромінюванні світла. Крім того, у цього матеріалу найкращі показники по твердості та теплопровідності. У кварцовому склі присутні «домішки», не видимі оку, які можуть затримувати світлову енергію, тим самим поглинаючи її. Разом з цим, таким склом поглинається та теплова енергія, що впливає на охолодження наконечника лазера, який контактує зі шкірою. На виході ми отримуємо порівняно невелике зниження рівня світлової енергії.

Наука не стоїть на місці, та будь-які зміни, що покращують якість та підвищують ефективність тих чи інших технологій, впроваджуються в наше з вами життя. Наприклад, компанія Apple порівняно нещодавно стала застосовувати такі технології та вирішила побудувати завод з виготовлення сапфірового скла для своїх гаджетів.

Система охолодження в діодних лазерах складається з цілого комплексу. Для комфортного проведення процедури необхідне охолодження шкіри, оскільки навіть діодна епіляція не є повністю безболісною. Зазвичай охолодження є контактним, воно відбувається через зіткнення зі шкірою. Здійснюється внаслідок роботи елементів Пельт’є (напівпровідникова система охолодження), які перебувають в самому діодному держаку.

Також використовується водна система охолодження, аби омивати найдрібніші канали в самому випромінювачі. Під час роботи апарату температура води підвищується, це тепло також потрібно відвести. Для охолодження води використовують радіатори та вентилятори. Тут зауважимо, що останні і є найгучнішим елементом в подібних апаратах, але без них поки що неможливо обійтися. Далі тепло від радіатора передається в навколишнє середовище (процедурний кабінет). Не варто недооцінювати важливість якості вентиляції в приміщенні. Під час довгої роботи апарату та поганої вентиляції кабінету температура повітря підвищується, апарат буде перегріватися. Якщо таке стається, ви зможете почути звукове попередження або побачити відповідну позначку на екрані апарату, що не дозволить вам продовжувати процедуру. Аби таких незручних ситуацій не виникало, необхідна як природна вентиляція, так і примусова (установка кондиціонера).

Принцип роботи будь-якої системи охолодження заснований на відводі тепла від певних вузлів частин машин та механізмів. Для того, щоб забрати тепло від однієї частини та передати його до іншої частини, використовується так званий «теплоносій». Теплоносієм є рідина, а точніше – вода, а ще точніше – дистильована вода.

З усіх рідин, що існують на Землі в природному стані, вода має найбільшу тепломісткість та високу щільність. Оскільки вода – екологічна та безпечна, то випадкові витоки з системи охолодження не спричинять небезпеки для життя та здоров’я людини. Однак цей теплоносій має ряд мінусів – вода, в її природному стані, містить кисень та солі, що викликає корозію та осад на елементах системи охолодження та призводить до зниження тепловіддачі. Для систем охолодження найбільше підходить дистильована вода, оскільки в ній повністю відсутні будь-які домішки – в її складі практично немає солі та кисню. Єдиний мінус – таку воду необхідно купувати – на автозаправках, у великих торгових центрах, або в деяких аптеках. Також слід пам’ятати важливу особливість води – при охолодженні води нижче нуля градусів за Цельсієм, вона замерзає та розширюється, що може призвести до значних руйнувань елементів в системі охолодження. Експериментувати не варто, цей факт вже давно був перевірений на практиці. Звідси робимо висновок – при перевезенні обладнання в холодну пору року, необхідно обов’язково видалити всю воду з системи охолодження апарату та держака.

Вода під тиском проходить через спеціальні вузькі канали та порожнини, забирає собою тепло та відводиться в ту сторону, де відбувається охолодження – радіатор + вентилятор (найпоширеніша частина системи охолодження). Далі це тепло проходить від радіатора до навколишнього середовища (процедурний кабінет). Повторимося – саме тому варто підтримувати невисоку температуру в косметологічному кабінеті.

Для довгої та коректної роботи апарату важлива своєчасна заміна води та фільтрів. Вимоги до складу рідини (води) для системи охолодження обладнань апаратної косметології досить жорсткі. Вода має значні температурні зміни в порівняно широкому діапазоні різних точок системи охолодження. Це не може не впливати на якість дистильованої води в системі охолодження. Вода в системі контактує як з металами, так і з синтетичними матеріалами. Для системи охолодження необхідна та обов’язкова періодична заміна води, терміни заміни встановлені виробником. У разі порушення цих термінів, жоден виробник не зможе гарантувати вам довгу роботу випромінювача та при можливому виникненні проблеми з держаком вам буде відмовлено в гарантійному ремонті. Вартість цих держаків в деяких випадках може досягати близько 80% від суми самого апарату. Тому намагаємося .. хоча, навіть не так. Строго виконуємо усі рекомендації та вказівки, дані виробником, працюючи до багаторазової рентабельності апарату!

Автор статьи:

Алексей Григоровский
Генеральный директор компании "Бьюти Системс"

Оформить подписку

Нажимая кнопку "Отправить" Вы даёте согласие на обработку своих персональных даных в соответствии с Федеральным законом №152-Ф3 “О персональных данных” и принимаете условия Пользовательского соглашения

Понравилась статья:

Поделиться статьей: