Рубрика:

Відгуки лікарів про Plasma Pen: як нашкодити пацієнту

З нами в команді працюють лікарі-косметологи, до яких звертаються пацієнти з ускладненнями після процедур безопераційної блефаропластики на апараті Plasma-Pen.

Ми вважаємо, що ви повинні знати про наслідки придбання та використання апарату, аби не нашкодити своїм пацієнтам та репутації вашого салону краси або клініки.

Що таке Plasma Pen?

Plasma Pen (Plasma Pencil, Plasma Liner) - це невеличкий апарат, який поміщається в руці. За виглядом нагадує ручку, маркер або сам пристрій з голкою на кінці. Форма залежить від фантазії дизайнерів.

Плазма-ручка, за заявами продавців, це інноваційна розробка корейської компанії, яка:

 • дозволяє проводити процедуру безопераційної блефаропластики (підтяжку шкіри повік без хірургічного втручання);
 • коригувати зморшки, розтяжки, сліди від акне;
 • видаляти пігментні плями;
 • позбавляти від судинних зірочок всього за 1 процедуру;
 • видаляти новоутворення та навіть татуювання!

Продавці плазма-ручок позиціонують їх як інноваційну розробку корейської компанії. Апарат по ефективності прирівнюють до CO₂-лазеру, при цьому ручка коштує від 15 000 до 150 000 рублів. Для порівняння, ціни на CO₂-лазери починаються від 2 млн. рублів. Продавці роблять акцент саме на ціну.

Як працює Plasma Liner. Інформація з сайтів продавців:

 1. голка наближається до шкіри на відстань 1-5 мм (в залежності від встановлених параметрів) та між нею та шкірою пацієнта створюється різниця електричних потенціалів;
 2. між голкою та шкірою утворюється плазма. Шкіра моментально нагрівається. Температура може досягати 2000 ° C.;
 3. ділянка насичується вуглецем. Кровотечі не відбувається.;
 4. шкіра моментально підтягується, завдяки коагуляції тканин останні стискаються. Виробляється колаген. Залишилося лише дочекатися загоєння. на шкірі утворюються скориночки, які покликані захистити оброблені ділянки.

Продавці стверджують, що тепло досягає базального шару та не зачіпає тканини під базальною мембраною. На яку глибину насправді проникає тепло ви дізнаєтеся пізніше.

Клацніть по посиланнях, аби почитати Керівництво по експлуатації до одного з апаратів Plasma Pen: 1 частина, 2 частина, 3 частина, 4 частина, 5 частина.

Як насправді працює Плазма Пен

Розбираємося, яка потужність у Plasma Pencil, на яку глибину проходить тепло та як це впливає на результат:

 • це малопотужний апарат, який працює на акумуляторі. Вихідна напруга від вбудованих акумуляторних батарей 12 V;
 • промінь проходить до 0.06 мм в глибину. Він випалює отвори в роговому і, можливо, зернистому шарі шкіри. До базального шару імпульс не доходить. Потім тепло дифузно розсіюється.;
 • кожна точка випалюється вручну. В інструкції вказано: " Намагайтеся робити відстань між точками приблизно 0.5 мм".

У технічних характеристиках медичного апарату обов'язково вказується потужність, тривалість імпульсу, глибина проникнення в тканини, діаметр точки. Такої інформації немає в інструкції до Plasma Pen. Це означає, що вплив є непередбачуваним.

Видалення новоутворень, татуювань та ще 30 процедур в одному апараті за 50 тисяч рублів

На жаль, реклама бреше. В апараті не вистачає потужності для видалення новоутворень та, тим більше, татуювань.
Приклад: Промінь CO₂-лазера проникає в дермальний та епідермальний шар шкіри та фрагментує пігмент.
Промінь Plasma Pen в принципі не здатний проникнути глибше зернистого шару. У підсумку - опік, кірки та мацерація.

Якщо порівнювати Plasma Pen з CO₂-лазером, який в залежності від моделі, створює близько 4000 тисячі контрольованих мікропошкоджень на однаковій відстані та глибині, то отвори в шкірі від плазмо-ручки виходять товстими (на жаль, ніде немає точних даних про діаметр точки), поверхневими, з нерівними обвугленими краями.

Це загрожує не лише тривалим періодом реабілітації, ба більше - шрамами, порушенням пігментації (гіпо або гіпер), а також інфікуванням.

Приклад: кірки після процедури на CO2-лазер зникають протягом 3-х днів, а після Plasma Pen продавці обіцяють 7 днів. Це мінімум, але зазвичай на це йде в два рази довше. Скільки насправді протримаються кірки та скільки часу знадобиться для повного загоєння ніхто не знає. Це може бути 3 місяці, а може бути рік. Залежить від індивідуальних особливостей організму.

Якщо у пацієнта не було ускладнень, то йому просто пощастило

Питання про результативність процедур є недоречним. Апарат спалює верхні шари шкіри, залишаючи рубці, набряки, кірки, почервоніння, які довго не проходять.
Жодних досліджень Plasma-Pen не існує. Лікар-косметолог, цінуючий свою репутацію, ніколи не запропонує пацієнтові таку процедуру.

Процедури з Plasma Pen: фото наслідків

На фотографіях наслідків після застосування Plasma Pen видимі пошкодження судин, посттравматичні набряки, кірки, інфікування, мацерація та пігментація. Зауважимо, що після застосування CO2-лазера інфікування та мацерація є неможливими, оскільки лазер створює стерильну середу. Тому будь-які порівняння Plasma Pen з CO2-лазерами не мають підстав.

Ми не рекомендуємо купувати Plasma Pen до салону краси, якщо ви цінуєте свою репутацію та здоров'я пацієнтів.

Автор статьи:

Алексей Григоровский
Генеральный директор компании "Бьюти Системс"

Оформить подписку

Нажимая кнопку "Отправить" Вы даёте согласие на обработку своих персональных даных в соответствии с Федеральным законом №152-Ф3 “О персональных данных” и принимаете условия Пользовательского соглашения

Понравилась статья:

Поделиться статьей: