Рубрика:

Охолодження діодного лазера для епіляції: чому лід або іній на маніпулі – це погано?

Розбираємося, як в нормі має працювати контактне охолодження в лазерних апаратах для видалення волосся та чому деякі апарати з потужними системами охолодження так швидко псуються або погано справляються зі своєю основною функцією.

Навіщо потрібна вбудована система охолодження

Лазерне світло з довжиною хвилі 808-810 нм прицільно б’є по меланіну. Він міститься в стрижні волосся, волосяному фолікулі та в пігментованій міжклітинному матриксі. Меланін нагрівається, волосяний сосочок коагулюється через високу температуру. Волос не отримує поживні речовини, відмирає та випадає приблизно через 10 днів.

Під час сеансу, пацієнти відчувають гаряче поколювання. Аби воно не було таким гарячим, а також щоб уникнути опіку та знизити неприємні відчуття, застосовується контактна система охолодження.

Детальніше про види систем охолодження діодних лазерів читайте в статті Вибираємо систему охолодження для лазерних процедур: яка підійде саме вам?

Як працює контактна система охолодження

Контактне або примусове охолодження – це охолодження при зіткненні, контакті з поверхнею. Для контактного охолодження в діодних лазерах зазвичай використовують сапфірове або кварцове скло. У кожного матеріалу своя теплопровідність (здатність передавати низьку температуру з найменшими втратами) та світлопровідність. Скло знаходиться в маніпулі та безпосередньо контактує зі шкірою пацієнта під час процедури. Через нього проходять лазерні промені.

Виробники часто встановлюють в держак сапфірове скло. Воно краще пропускає світло, найкраще за показниками твердості та теплопровідності, а значить найефективніше охолоджує шкіру при взаємодії. У недорогих апаратах зазвичай використовується кварцове скло.

Перед процедурою температура скла знижується завдяки термоелектричним перетворювачам або елементам Пельт’є. Вони знаходяться прямо в маніпулі діодного лазера. Тобто, елемент Пелет’є охолоджує скло, а скло охолоджує шкіру. Чим вища теплопровідність скла, тим точніше передається температура.

Супер потужна система охолодження: чому лід або іній на маніпулі це погано


Видається логічним, що чим сильніше охолодження, тим краще для пацієнта. “Чому ж погано, коли охолодження стає настільки сильним, що на маніпулі утворюється лід або іній? Клієнту ж не боляче! Розбираємося разом.

Ефект утворення інею на поверхні апертури називається “крижаною шапкою”.

Виробники подібних лазерів називають це перевагою потужної системи охолодження.

Крижані шапки з’являються відразу після включення апарату внаслідок надмірної роботи елементів охолодження всередині маніпули. Такі системи не відводять тепло від випромінювача, охолоджуючи лише шкіру.

Чим це загрожує для обладнання та пацієнта:

  1. лазерний промінь спотворюється через те, що сапфірове скло замерзає. Процедура стає менш ефективною для пацієнта;
  2. через різницю температур всередині корпусу маніпули утворюється конденсат. Його поява може призвести до короткого замикання в випромінювачі;
  3. знижується ефект за рахунок звуження судин. Детальніше про це читайте нижче.

Підсумок: ефект від епіляції знижується, є великий ризик, що обладнання швидко вийде з ладу.

У більшості подібних апаратів з “шапками” охолодження подається відразу та не регулюється в залежності від потужності спалаху. Після включення апарату, маніпула починає охолоджуватися, на ній вже через 1-3 хвилини з’являється крижана шапка. Це не вважається правильною роботою обладнання.

Як надмірне охолодження впливає на судини: чому пацієнт засмутиться

Перед процедурою епіляції судини краще не переохолоджувати. Лікарі також не рекомендують використовувати аплікаційну анестезію, наприклад наносити крем «ЕМЛА».

Річ у тому, що при охолодженні та нанесенні крему судини стискаються. А під час процедури епіляції лікаря-косметолога потрібно коагулювати (спаяти) їх високою температурою спалаху. Тобто нагріти до 70-80 та навіть до 100 градусів. Не можна передбачити, чи прогріє лазер стислі судини до температури коагуляції за кілька проходів, або ж навпаки простимулює зростання волосся завдяки недогріву.

При зайвому охолодженні процедура може виявитися неефективною, особливо в місцях, де глибина залягання волосяних фолікул мінімальна, наприклад в зоні верхньої губи.

Як повинна працювати система охолодження в держаках діодного лазера

Охолодження має бути помірним та безпечним як для клієнта, так і для випромінювача. Пояснимо на прикладі діодного лазера In-Motion D1.

Завдяки розумній системі Intellectual Cooling System (ICS ™), перед процедурою температура сапфіра трохи знижується: якщо доторкнутися до маніпули, вона не обпече холодом. Під час спалахів лазера охолодження посилюється. Чим інтенсивніше випромінювання, тим сильніше подається охолодження.

Це не означає, що пацієнт зовсім нічого не відчуває, але йому вже не так неприємно, як могло б бути. При цьому ефективність процедури не знижується, тому що шкіра помірно охолоджується після спалаху, а не до неї. Процедури проходять більш комфортно.

Тепло від тіла випромінювача відводиться за допомогою системи мікроканального охолодження. Кількість каналів максимальна на одиницю площі. Вони різні за формою для кращого проходження рідини.

Підбиваючи підсумки, хочеться сказати, що контактне охолодження жодного відношення до охолодження випромінювача не має, а найважливіше в діодних лазерах для епіляції – це випромінювач та система його охолодження. Контактне охолодження не повинно переохолоджувати скло. Переохолодження призводить до пошкоджень та низької ефективності процедур.

Якщо у вас залишилися питання про охолодження діодних лазерів, напишіть в коментарях до цього матеріалу – вам відповість інженер або лікар.

Автор статьи:

Алексей Григоровский
Генеральный директор компании "Бьюти Системс"

Оформить подписку

Нажимая кнопку "Отправить" Вы даёте согласие на обработку своих персональных даных в соответствии с Федеральным законом №152-Ф3 “О персональных данных” и принимаете условия Пользовательского соглашения

Понравилась статья:

Поделиться статьей: